" /> Sauna | Uğurlu Thermal Resort Spa & Kaplica Kür Merkezi
Konaklama Rezervasyonları için (0342) 475 2114         A'le Carte Restoran ve SPA Rezervasyonları için (0342) 475 2114

Sauna

sauna

Spa alanında mevcut olan saunalarda uzanabileceğiniz veya oturabileceğiniz ahşap bankların katlı yapısı ile ısıyı dilediğiniz gibi ayarlamanıza olanak sağlar. Kabin içinde ısı alt kademelerde 60 derece civarında iken diğer kademelerde 80 ve 90 derecelere çıkabilmektedir. Kabin içinde toplamda 10 dakikadan fazla kalmamanızı öneriyoruz.

Buhar Odası

Buhar Odası

Spa alanında mevcut olan buhar odasının sıcaklığı 45 – 55 derece, nem oranı ise %80 – %100 arasındadır. İçerisinde bulunan özel aromatik esansı sayesinde sinüsler ve bronşların açılmasına yardımcı olur.

Hamam, Sauna ve Buhar odası insan sağlığına olumlu yönde birçok etkisi vardır. Romatizmadan uyku bozukluğuna, gerginlikten, depresif sıkıntılara kadar birçok konuda sağlığımız ile ilgili problemlere karşı iyileştirici ve tedaviye yardımcı olacak şekilde etki gösterdiği bugün birçok sağlık uzmanı tarafından kabul görmektedir. Sauna ve Buhar odası günün stresinden ve yoğunluğundan sıyrılıp sıcak ve nemli bir oda içerisinde hem terleyerek hem de gevşeyerek dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlayan bir sağlık kabinidir. Sauna ve Buhar odasının yararları yıllardan beri insanlar tarafından bilinmektedir. Depresif bozukluklar, kireçlenme ve romatizma gibi daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Buhar odası, ister kuru ister ıslak olsun vücut toksinlerinden arınmaya yardımcı olmak için cildinizin gözeneklerini açmaktadır. Isı ve nem sayesinde ağrıyan kasları veya artrit sakinleştirici, stresten arınarak rahatlama gibi vücut temizliğinde faydaları görülmektedir.